GÜZEL SANATLAR MÜZİK İLKOKULU VE ORTAOKULUNUN YETENEK DEĞERLENDİRME UYGULAMASI SONUÇLANDI

GÜZEL SANATLAR MÜZİK İLKOKULU VE ORTAOKULUNUN YETENEK DEĞERLENDİRME UYGULAMASI SONUÇLANDI

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi yerleşkesinde açılan Türkiye'nin ilk Güzel Sanatlar Müzik İlkokulu ve Ortaokulunun öğrenci kabulü için başvuruya dayalı yapılan yetenek değerlendirme uygulaması tamamlandı.

8 Mayıs tarihinde başlayan başvuruların ardından, Güzel Sanatlar Müzik İlkokulu ve Ortaokulu yetenek değerlendirme uygulaması, 27 Haziran tarihinde tamamlandı.

Bu kapsamda Güzel Sanatlar Müzik İlkokulu için başvuru yapan 150 öğrenci arasından 85, Güzel Sanatlar Müzik Ortaokulu için başvuran 413 öğrenci arasından 210 öğrenci uygulamaya katıldı.

Güzel Sanatlar Müzik İlkokuluna 30 öğrenci kayıt hakkı kazandı

Güzel Sanatlar Müzik İlkokulu için uygulamaya katılan 85 öğrenci arasından 50 puan ve üzeri alan 49 öğrenci için sıralama yapıldı. Güzel Sanatlar Müzik İlkokuluna 30 öğrenci kesin kayıt hakkı kazanırken 19 öğrenci ise yedek olarak kayıt hakkı kazandı.

 

Güzel Sanatlar Müzik Ortaokuluna 31 öğrenci kayıt hakkı kazandı

Güzel Sanatlar Müzik Ortaokulu için uygulamaya katılan 210 öğrenci arasından 50 puan ve üzeri alan 108 öğrenci için yapılan sıralamada1 öğrenci özel eğitim ihtiyacı olan öğrenci kapsamında olmak üzere toplam 31 öğrenci kesin kayıt hakkı kazandı. 77 öğrenci ise yedek olarak kayıt hakkı kazandı.

 

img

ERD

Eğitimde Rehberlik Dergisi, 2005 yılında eğitim ve rehberlik alanında çalışma yapan entelektüel dostlarla yaptığımız haftalık eğitim sohbetlerinden esinlenerek ortaya çıkmış bir faaliyettir. Sohbetlerimizi neden bir dergi etrafında toplamayalım, “düşüncelerimizi, çalışmalarımızı neden ihtiyaç duyan öğrencilere, anne babalara ulaştırmayalım?” düşüncesi yazın hayatına başlamamıza yol açtı. Bu güne kadar 24 sayı çıkardık. Kovid-19 sürecinde yayın faaliyetine 2 yıl ara verdik. Düşüncelerimiz, çalışm

Yorumlar

img